Loading…

Sa ndryshojnë ftyrat e njerëzve të famshëm nga fotot e publikuara

  • 01/01/2017 | 18:13

Sa ndryshojnë ftyrat e njerëzve të famshëm nga fotot e publikuara

Një fotograf i quajtur Andrew  H. Walker, krijoi një projekt madhështor më fotografi për të treguar se si fytyra e vërtetë e të famshëve ndryshon nga imazhet e tyre publike që bëjn për revista të ndryshme, transmeton gazetametro.net. 


Së pari, fotografi u tha atyre që të paraqiten para aparatit fotografik, si ata zakonisht bejnë, më pas ai u tha atyre për t’u çlodhur dhe të jenë vetëvetja. Ky projekt tregon se si fytyrat publike duken në prapaskenë.

Duke folur, për Bright Side, fotografi tha se disa nga yjet e moren këtë projekt si një sfidë për të vepruar jashtë botës së  tyre të brendshme.

Ka edhe një pikë tjetër interesante në  këtë projekt, fotografi nuk ka shpjeguar se cilat fotografi tregon fytyrën për publikun, dhe cila përshkruan të vërtetën. Në shumicën e rasteve përgjigja është e qartë, por kjo nuk është gjithmonë ashtu. Dhe kjo e bën projektin mjaft intriguese transmeton gazetametro.net

Anne Hathaway

1

Ewan McGregor

2

Jeremy Renner

4

Cynthia Nixon3

Gerard Butler

5

Bryce Dallas Howard

6

Richard Gere

7

Glen Powell

8

Gael Garcia Bernal

9

Lily-Rose Depp

10

Rachel Weisz

11

Gaby Hoffmann

12

Aaron Eckhart13

Amy Adams14

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë