Loading…

Sa partnerë seksualë duhet të ketë njeriu gjatë jetës së tij?

  • 12/05/2021 | 09:11

Sa partnerë seksualë duhet të ketë njeriu gjatë jetës së tij?

Një nga pyetjet më personale që mund t’i bëni dikujt është se me sa njerëz keni fjetur?


Tani, një sondazh i ri ka zbuluar numrin mesatar të partnerëve seksualë që një person duhet të ketë gjatë jetës së tij dhe rezultatet mund t’ju befasojnë.

Kompania e kujdesit shëndetësor euroClinix anketoi 2,000 njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar për të mësuar më shumë rreth jetës së tyre seksuale, shkruan “Mirror”, transmeton “Bota sot”.

Rezultatet zbuluan se 25% e njerëzve kanë kryer marrëdhënie seksuale me dy deri në katër persona gjatë jetës së tyre.

Çuditërisht, 14% e të anketuarve thanë se kanë pasur marrëdhënie seksuale vetëm me një person gjatë jetës së tyre.

Ndërkohë, 2% ishin pak më aktive – duke grumbulluar mbi 91 partnerë gjatë jetës së tyre.

Dhe 4% thanë se nuk e dinë me sa njerëz kanë kryer marrëdhënie seksuale.

Duke u thelluar në rezultate, studimi zbuloi se londinezët kanë numrin më të lartë të partnerëve seksualë, me 5% që numërojnë më shumë se 91 partnerë gjatë jetës së tyre.

Anketuesit e moshuar gjithashtu u gjetën të frustruar, me 3% të 35-44-vjeçarëve që kishin më shumë se 91 partnerë seksualë.

Shkoni poshtë për një ndarje të rezultateve.

Sa partnerë seksualë keni pasur në jetën tuaj?

0 – 3%

1 – 14%

2-4 – 25%

5-9 – 22%

10-15 – 13%

16-20 – 7%

21-30 – 4%

31-40 – 2%

41-50 – 1%

51-70 – 1%

71-90 – 1%

91 ose më shumë – 2%

Nuk e di – 4%

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë