Loading…

Sa peshon pasuria Isa Mustafës: Njërit nga figurat kryesore të fondit 3%

  • 16/06/2019 | 22:33

Sa peshon pasuria Isa Mustafës: Njërit nga figurat kryesore të fondit 3%

Njëri nga njerëzit kryesor të Qeverisë së Kosovës në ekzil ishte edhe kryetari i tanishëm i LDK’së, Isa Mustafa, shkruan Gazeta Metro.

Mustafa kontrollonte fondin e 3% atë kohë, ai gjatë vitit 2017 kur kishte deklaruar pasurinë e tij në AKK, kishte thënë se ka mbi 500 mijë euro pasuri vetëm për shtëpi dhe tokë, derisa deklaroi afro 40 mijë euro aksione në “Riinvest.

Ndërsa paratë e gatshme Mustafa i mban në dy banka në BpB (2,413.11 euro) dhe në ProCredit Bank (63,075.27 euro).

Kryeministri për punën e tij në Qeveri, për një vit ka marrë 16,944.00 euro. Si dhe të hyra vjetore të tjera nga puna si profesor dhe mëditjet në Qeveri.

Mustafa i cili ishte pjesë e njerëzve kryesor të fondit “3%” që dyshohet se u keqpërdoren, tani ka pasuri milionëshe.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë