Loading…

Sa shpesh duhet t’i lani flokët?

  • 07/10/2021 | 11:07

Sa shpesh duhet t’i lani flokët?

Nga zgjedhja e produkteve të duhura e deri te ndjekja e zellshme e një rutine të kujdesit të flokëve, njerëzit shpesh mbeten duke pyetur veten se si të kujdesen për flokët e tyre, për t’i mbajtur ato të shëndetshme dhe me shkëlqim. Sidoqoftë, një pyetje që shpesh i shqetëson të gjithë është, sa shpesh duhet të lahen flokët?

Derisa disa njerëz preferojnë larjen e flokëve çdo ditë, disa kalojnë ditë pa bërë këtë.

Flokët e yndyrshëm janë një ndjesi e keqe, por vaji që prodhohet në kokën tuaj është jetik për flokë të shëndetshëm dhe me shkëlqim, transmeton Klankosova.tv

Sipas dermatologëve se sa shpesh i lan flokët është një zgjedhje shumë personale.

Ju mund t’i lani flokët tuaj çdo ditë, nëse keni zbokth, por është më e rëndësishme të zgjedhësh shampon e duhur nëse i lan flokët çdo ditë.

Ndërkaq ata me lëkurë të thatë të kokës mund t’i lajnë dy ose tri herë në javë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë