Loading…

Sabit Geci pa ndjenja në QKUK

  • 08/12/2016 | 21:49

Sabit Geci pa ndjenja në QKUK

Sabit Geci, ish-epror i UÇK-së është dërguar pa ndjenja në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për këtë e ka bërë të ditur avokati i tij Haxhi Millaku.


Geci gjatë rrugës për në QKUK është dërguar pa ndjenja dhe se gjendja e tij ka qenë e shkallës së rrezikut për jetë. Këtë e ka thënë avokati i tij Millaku për RTK-në.

Gjykata Themelore në Mitrovicë, Sabit Gecin e ka shpallur fajtor për krime lufte, të cilin më pas e ka dënuar me 12 vite burg.

Ndërsa gjatë qëndrimit të tij në burgun e Dubravës, gjendja e tij është përkeqësuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë