Loading…

‘Sallë Dasmash – Këndon Besnik Bislimi’: PSD me aksionin e radhës, kundër punësimeve familjare të VV’së

  • 08/06/2021 | 18:49

‘Sallë Dasmash – Këndon Besnik Bislimi’: PSD me aksionin e radhës, kundër punësimeve familjare të VV’së

Partia Socialdemokrate e Kosovës e ka mbajtur aksionin e radhës kundër qeverisë Kurti.


Ata tek objekti i qeverisë në Prishtinë kanë vendosur me të kuqe dhe të gjelbër mbishkrimin “Sallë Dasmash – Këndon Besnik Bislimi”.

Kjo vije pas punësimeve familjare të evidentuara ditëve të fundit nëpër ministri të familjarëve të zyrtarëve të lartë të Vetëvendosjes, e duke pasë parasysh deklaratat e kryeministrit Kurti në të kaluarën se “kusherinjtë janë për dasma”.

E aksioni i sotëm i PSD-së nuk është i pari kundër qeverisë së Kurtit.

Kjo parti ka organizuar edhe më herët aksione simbolike kundër vendimeve të marra nga pushteti, e të cilat jo rrallë herë kanë përfunduar edhe me arrestime.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë