Loading…

Samiti i Diasporës, mbi 600 shqiptarë do të marrin pjesë

  • 18/11/2016 | 19:44

Samiti i Diasporës, mbi 600 shqiptarë do të marrin pjesë

Mbrëmjen e sotme pritet që të nis në Tiranë, Samiti i Diasporës, ku në fokus ka zhvillimin ekonomik, në turizëm dhe kulturë.

Pritja për Samitin do të bëhet në Pallatin e Brigadave, dhe ku është parashikuar që në në orën 20:00 është edhe pritja nga kryeministri Edi Rama.

Nga se është thënë paraprakisht, pritet që në këtë event të marrin pjesë mbi 600 shqiptarë të diasporës, ku të ftuar për të folur përpara personave që do të jenë të pranishëm janë edhe Presidenti Bujar Nishani dhe kryetari i opozitës, Lulëzim Basha.

Samiti mbahet nën kujdesin e kryeministrit Edi Rama.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë