Loading…

Samiti për Ukrainën më 28 shkurt në Tiranë, Zelensky do të vizitojë Shqipërinë

  • 13/02/2024 | 10:44

Samiti për Ukrainën më 28 shkurt në Tiranë, Zelensky do të vizitojë Shqipërinë

Më 28 shkurt në Tiranë do të mbahet samiti për Ukrainën, ku i pranishëm do jetë edhe presidenti Volodymyr Zelensky.


Një ditë më pas, më 29 shkurt do të ketë një takim me vendet e Ballkanit Perëndimor po në kryeqytetin shqiptar.

Takimi në 29 shkurt i vendeve të Ballkanit Perëndimor do të jetë në kuadër të planit të rritjes ekonomike dhe perspektiva europiane e vendeve te rajonit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë