Loading…

Samsung do të prodhojë 10 milionë Galaxy S8 (Foto)

  • 05/01/2017 | 10:52

Samsung do të prodhojë 10 milionë Galaxy S8 (Foto)

Kompania Samsung ka njoftuar se do të fillojë  prodhimin e 10 milionë telefonave të mençur Galaxy S8, raportojnë mediat koreane, transmeton Gazeta Metro.

Samsung, kishte pasur ulje të shitjeve pas problemeve me fabletën Galaxy Note 7,  vitin e kaluar që mund të numërohet si njëra nga dështimet më të mëdha në historinë e teknologjisë.

Problemi i fabletës Galaxy Note 7, kishte qenë te shpërthimi, gjë kishte krijuar huti e që thuhet se kompania ende nuk ka zbuluar shkakun e shpërthimeve.

Kompania shpreson që me lansimin telefonit të mençur Galaxy S8, që pritet të filloj në prill të rikthej shitjen./gazetametro.net

maxresdefault

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë