Loading…

‘Samsung Galaxy Note 8’ do të quhet ‘Great’

  • 09/03/2017 | 11:05

‘Samsung Galaxy Note 8’ do të quhet ‘Great’

Sipas një raporti të ri, ‘Samsung’ tashmë ka filluar punën për “Galaxy Note 8” që do të ketë emrin e koduar ‘Great’ dhe jo ‘Baikal’ sikurse ishte bërë e ditur më herët.


“Samsung Galaxy Note 7” pati një rezultat të keq vitin e kaluar, pasi shumë prej njësive të produktit eksploduan nga një problem me baterinë, transmeton gazetametro.net

Kjo ishte një sfidë e madhe për kompaninë që të sigurohej se pasardhësi i këtij produkti ka tiparet e duhura që të tërheq konsumatorët.

Për më shumë, raporti përmend se pajisja do të ketë numrin serial “SM-N950F” gjatë lansimit në treg, duke tejkaluar numrin 4, pasi që konsiderohet si numër fatkeq në tregun korean.

Sipas raportit, “Samsung” është po ashtu duke punuar në krijimin e një “Note 7” të ripërpunuar, mirëpo pajisja nuk do të jetë e gatshme në tregjet jashtë Koresë së Jugut./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë