Loading…

Samsung Galaxy S8 dhe S8 Plus, në treg me 29 prill (Video)

  • 23/02/2017 | 15:15

Samsung Galaxy S8 dhe S8 Plus, në treg me 29 prill (Video)

Të gjithë të pasionuarit për celularët e markës Samsung, do të mund të blejnë Galaxy S8, dhe S8 Plus së shpejti.


Sipas një raporti nga ET News që citon një “zyrtar i lartë për një ofrues të rrjetit celular” Samsung do të vë në shtije Galaxy S8, në të gjithë botën më 21 prill.

Në muajin mars, do të mund të gjeni në treg, dy lloje të Samsung,  Galaxy S8 dhe Galaxy S8 PLUS. Ndërsa është bërë e ditur se S8, do të këtë një ekran prej 5.7-inç, ndërsa S8 plus S8 plus.

Pritet që përformanca e S8 PLUS, të jetë me procesor 835, dhe Snapdragon, 4GB RAM, dhe një me kamerë 12-megapixel.

Specifikat e tjera përfshijnë skanerin në bazë syrit që do të jetë shumë funksional në S8 PLUS. Ndërsa të dy Galaxy, do të jenë rezistent ndaj ujit me standard IP68.

Tipari kryesor i S8 duket të jetë një dizajn me qoshe të theksuara./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë