Loading…

Samsung Galaxy S8 do ofroj asistent virtual Bixby

  • 22/03/2017 | 15:41

Samsung Galaxy S8 do ofroj asistent virtual Bixby

Ndërsa po hyn me vonesë në botën e asistentëve virtual, Samsung premton qasje krejtësisht  ndryshe me Bixby.


Samsung prezantoi asistentin virtual Bixby, me një buton të dedikuar në Galaxy S8, përcjellë gazetametro.net.

Galaxy S8-ta do të ketë një buton të dedikuar për Bixby. Apple dhe Google ofrojnë vetëm gjeste me prekje ndërsa Samsung do të jetë i pari që implementon këtë qasje. Madje gjigandi Korean thotë se Bixby do të zgjerohej përtej telefonëve në televizorë dhe elektroshtëpiake.

Samsung thotë se Bixby është ndryshe sepse nëse një aplikacion e mbështet atë, asistenti virtual do të shfrytëzojë të gjitha veçori dhe funksionalitetet e tij. Këtë nuk e ofrojnë dot as Cortana, as Siri e as Google Assistant. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë