Loading…

Samsung rrit madhësinë e ekranit në Galaxy S8

  • 09/11/2016 | 15:36

Samsung rrit madhësinë e ekranit në Galaxy S8

Deri tani, thashethemet kanë sugjeruar që Samsung Galaxy S8 do të ketë ekran 5.1 inç. Një model i madh me ekran 5.5 inç është përmendur gjithashtu që do të jetë në dispozicion, ngjashëm si në gjeneratat e mëparshme.

Megjithatë, nëse një raport i ri jashtë nga Koreja Jugore është i vërtetë, atëherë kompania ka vendosur të rris madhësinë e ekranit tek dy variantet.

Raporti pohon se gjiganti teknologjik dëshiron që Galaxy S8 të synohet për përdoruesit e konsumatorëve të serisë Galaxy Note dhe prandaj ekranet e modeleve Galaxy S8 do të jenë 5.7 inç dhe 6.2 inç.

Një tjetër gjë që përmendet në këtë raport është se madhësia fizike e telefonit nuk do të ndryshojë. Pra, thuajse e gjithë pajisja do të jetë vetëm ekran.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë