Loading…

Sanksione Serbisë deri në lirimin e Haradinajt

  • 02/03/2017 | 21:17

Sanksione Serbisë deri në lirimin e Haradinajt

Analisti i njohur, Lumir Abdixhiku e ka dhënë një propozim interesat pas refuzimit për lirimin e Ramush Haradinajt nga Gjykata e Apelit në Francë.

“Francës, përveç keqardhjes që respekton urdhëresa të Millosheviqit, ndoshta dhe s’kemi çfarë t’i bëjmë. Serbisë po”, thotë Abdixhiku.

Sipas tij, Serbisë duhet t’i vendosen sanksione ekonomike deri në tërheqjen e secilit fletëarrest.

“Le ti kushtojë më pas secila ditë e qëndrimit të Ramushit atje, 1 milion euro – në ditë, secilën ditë – tregti Serbisë”, ka shkruar Abdixhiku në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë