Loading…
Sarah Jessica Parker përfundon në gjykatë për stoli |FOTO
  • 13/09/2018 | 19:05

Sarah Jessica Parker përfundon në gjykatë për stoli |FOTO

Emri i njohur ka honorare të konsiderueshme, por gjithashtu shumë dhurata, rroba dhe bizhuteri falas, sepse pse dikush që ka miliona në llogari paguan veshjet e shtrenjta të projektuesit kur mund t’i marrin falas.


Dhe ndërkohë që shumica e krijuesve i lënë rrobat dhe stolitë promotorëve të tyre, por ka nga ata që duan aktoret t’i kthejnë pas veshjes.

Por, me sa duket, disa harrojnë se duhet t’i kthejnë, transmeton gazetametro.net.

Kjo është pikërisht ajo që ndodhi me yllin e “Sex and the City”, Sarah Jessica Packer, e cila përfundoi në gjykatë. Domethënë, dizajnuesit e bizhuterive të “Kat Florence Design” paditën aktoren, sepse ajo kishte marrë nga ata bizhuteri me vlerë rreth një milion kuna në vitin 2016, të cilën ajo kurrë nuk e ktheu.

“Kat Florence Design” tani i kërkon asaj të paguajë një milion kuna për shpenzimet gjyqësore.

Padia u ngrit në prill dhe Sarah Jessica Parker u përgjigj me një kundërpadi në korrik duke deklaruar se kompania kurrë nuk e kishte përmbushur kontratën dhe nuk pagoi për shërbimet e reklamave./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë