Loading…

Sardele të pjekura në skarë

  • 27/01/2022 | 12:36

Sardele të pjekura në skarë

Përfitoni nga më të mirat që ofron moti i ngrohtë dhe gatuani diçka në zjarr!


Përbërësit:

– 12 sardele;
– 250 g kripë të trashë deti;
– 25 ml vaj ekstra të virgjër;
– lëng prej 2 limonëve të gjelbër;
– kripë deti dhe piper i larmë, sipas shijes.

Përgatitja:

1. Sardelet e mëdha lani dhe pastroni. Nëse ju pëlqen, ju mund të përdorni zorrët, në këtë mënyrë do të merrni një shije.

2. Spërkateni shumë me paketimin e kripës së detit në një copë folie më të madhe mbi të cilën do të vendosni sardelet. Spërkatni me më shumë kripë, mbuloni me folie dhe vendosni në frigorifer të qëndrojnë për të paktën një orë.

3. Kur përgatitni skarën, nxirrni peshkun nga frigoriferi, hiqni pjesën më të madhe të kripës dhe vendosini në pllakën e skarës.

4. Përzieni vajin dhe lëngun e gjysmë limoni të verdhë dhe lyeni plotësisht sardelet me përzierjen që rezulton. Piqni në skarë mbi nxehtësi të lartë, 4 deri në 5 minuta nga të dy anët, duke i lyer herë pas here.

Ju bëfshin mirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë