Loading…

Sarri pritet të rikthehet në Serie A

  • 23/02/2021 | 12:30

Sarri pritet të rikthehet në Serie A

Maurizio Sarri pritet të rikthehet si trajner në Serie A që nga sezoni i ardhshëm.


Zërat për një kalim të ish-trajnerit të Juventusit në ekipin e Fiorentinës janë shtuar duke sjellë edhe një përgënjeshtrim të Fiorentinës, por që duket se është një lëvizje e radhës për të larguar zhurmën mediatike.

Palët po bisedojnë për një kontratë 3-vjeçare dhe për momentin ende nuk ka një akord, por gjasat janë që sezonin e ardhshëm 62-vjeçari të rikthehet në Serie A.

Paraprakisht, Sarri ishte trajner i Juventusit sezonin e shkuar, ndërsa që nga gushti i vitit të kaluar ai është i papunë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë