Loading…

Mësimdhënsitë kërcënojnë me grevë

  • 10/11/2016 | 14:58

Mësimdhënsitë kërcënojnë me grevë

Sindikata e Bashkuar e Arsimit (SBASHK) ka njoftuar Këshillin se dje ka arritur marrëveshjen me kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa, për procedimin e ligjit për mësimdhënësit e viteve të 90-ta në Kuvend.

Kjo sindikatë ka theksuar se i është premtuar edhe fillimi i punimeve për një gjë të tillë gjatë javës së ardhshme.

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka tërhequr vërejtjen se në rast se nuk përmbushet kjo marrëveshje, atëherë pa paralajmërim do të marrin masa sindikale. /KP/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë