Loading…

Së paku 11 të vrarë e 6 të plagosur nga masakra në Cetinje

  • 12/08/2022 | 18:58

Së paku 11 të vrarë e 6 të plagosur nga masakra në Cetinje

Një 34-vjeçar në Cetinje të Malit të Zi qëlloi për vdekje disa persona pasditen e sotme.


Siç mësuan mediat atje, burri kishte shtënë me armë mbi disa bashkëkombës, në afërsi të një vendbanimi në Cetinje.

Të shtënat e para ndodhën pak para orës 16:00.

Mediat raportojnë se gjithçka filloi si një konflikt familjar.

Deri më tani janë raportuar 11 të vrarë dhe 6 të plagosur.

Fëmijët që ishin mbledhur në Cetinje në një kamp të rinjve, janë të sigurt dhe për asnjë moment nuk kanë qenë të rrezikuar, pavarësisht se sulmi ndodhi jo larg vendit ku ata po qëndronin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë