Loading…

Së pari reforma zgjedhore, pastaj të mbahen zgjedhjet

  • 18/11/2016 | 23:07

Së pari reforma zgjedhore, pastaj të mbahen zgjedhjet
Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka vlerësuar se reforma zgjedhore do ta lehtësonte punën e këtij institucioni në organizimin e zgjedhjeve.

Në intervistën për “Epokën e Re”, Daka ka thënë se do të ishte mirë të mos shkohet në zgjedhje të parakohshme pa përfunduar reforma zgjedhore.

Sipas shefes së KQZ-së, kjo reformë zgjedhore do ta mundësonte qartësimin e disa çështjeve në ligj, të cilat do ta ndihmonin shumë KQZ-në në punën e saj.

Megjithatë, Daka ka treguar gatishmërinë e KQZ-së që t’i organizojë zgjedhjet e reja kurdo që ato të shpallen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë