Loading…

Së shpejti linjë e autobusit Kukës-Prizren

  • 27/10/2022 | 23:50

Së shpejti linjë e autobusit Kukës-Prizren

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozin dhe Ruzhdi Kurtishajn nga shoqata e Transportit Rrugor të Udhëtarëve.


Gjici përmes një shënimi në Facebook ka treguar se ndër temat e takimit ishte edhe vendosja e një linje të transportit publik Kukës-Prizren.

“Shumë shpejt pritet që të nënshkruhet edhe marrëveshja nga të dyja palët, duke krijuar mundësi dhe lehtësira për qytetarët”, ka shkruar Gjici.

Ai ka shprehur gatishmërinë e Bashkisë së Kukësit edhe për bashkëpunime të tjera me Kosovën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë