Loading…
Së shpejti nis fluturimi rekord pa asnjë ndalesë, do të zgjasë 19 orë
  • 11/10/2018 | 12:14

Së shpejti nis fluturimi rekord pa asnjë ndalesë, do të zgjasë 19 orë

Një fluturim rekord pas asnjë ndalesë pritet që të nis udhëtimin e parë nga Singapor për në New York, transmeton gazetametro.net.


Singapor Airlines (SIA) e ka lansuar përsëri shërbimin për herë të parë pas pesë viteve, pasi që ky shërbim është shumë i shtrenjtë.

Udhëtimi do t’i dërgojë pasagjerët nga Singapori për në New York, dhe pritet të zgjasë rreth 10 orë.

Largësia mes dy aeroporteve të vendeve është rreth 15.000 kilometra.

SIA ka treguar se në aeroplan do të ketë 67 ulëse ‘business class’ dhe 95 të tjera ‘premium economy’, por nuk do të ketë ulëse standarde./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë