Loading…

Së shpejti rritet paga minimale

  • 23/05/2017 | 12:25

Së shpejti rritet paga minimale

Ministri në largim i Punës dhe Mirëqenies Sociale Arban Abrashi ka deklaruar se së shpejti do të ngritët paga minimale.


Përmes Facebook-ut Abrashi ka bërë të ditur se në mbledhjen e rregullt të Këshillit Ekonomik Social, kanë prezantuar analizat e fundit rreth pagës minimale.

Në Ministri gjatë javës  thotë Abrashi do të përfundojë udhëzimi për pagë minimale, kurse nga Oda Ekonomike dhe nga Aleanca e Bizneseve priten qëndrimet e tyre rreth pagës minimale.

“Me rëndësi se në Kosovë, nuk do të ketë më paga nga 135 euro, ne synojmë pagë minimale më të lartë se aktualja prej 170 euro”, shkruan Abrashi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë