Loading…
Seanca e Kuvendit ndërpritet, vazhdon të premten
  • 06/12/2018 | 19:43

Seanca e Kuvendit ndërpritet, vazhdon të premten

Seanca e Kuvendit është ndërprerë për të vazhduar ditën e nesërme.


Sipas kryesuesit Kujtim Shala, seanca do të vazhdojë nesër në orën 11:00. Në seancë kanë mbetur edhe nëntë pika të rendit të ditës.

Gjatë ditës, projekt buxheti u lavdërua nga pozita duke thënë se për herë të parë ka një ngritje kaq të shpejt të buxhetit.

Pozita tha se janë shtuar investimet në të gjitha sektorët, posaçërisht në shëndetësi, infrastrukturë, kulturë, arsim dhe sektorë të tjerë.

Ndërsa, u kritikua nga opozita si buxhet i cili orientohet në asfalte dhe kabinetin qeveritar, por jo në zhvillim ekonomik, investim në Trepçë apo edhe në Termocentralin Kosova e Re.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë