Loading…

Seanca e Kuvendit vazhdon nesër, sot kishte rrezik për shkak të mungesës së ajrosjes

  • 09/07/2020 | 20:33

Seanca e Kuvendit vazhdon nesër, sot kishte rrezik për shkak të mungesës së ajrosjes

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka përfunduar për shkak të mungesës së kushteve, konkretisht mungesës së ajrosjes, shkruan Gazeta Metro.


Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani tha se për shkak të ajrosjes është bërë rrezik të vazhdohet seanca e cila do të vazhdojnë nesër në orën 11:00

Kurse, seanca për ku do të raportojë kryeministri Hoti dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të mbahet nesër në orën 16:00.

Ndryshe, sot në seancën e Kuvendit u votua rezoluta për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK’së , që u kalua më 61 vota pro nga të gjitha partitë me përjashtim të VV’së dhe Listës Serbe./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë