Loading…

Seanca për murin, Lekaj kërkon që të shtyhet

  • 23/12/2016 | 17:26

Seanca për murin, Lekaj kërkon që të shtyhet

Ka filluar Seanca Pleanre, lidhur me ngritjen e murit ilegal, në Veri të Mitrovicës.


Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,  në seancën e djeshme parlamentare ka propozuar debat parlamentar rreth murit në Veri.

Për shkak të vonesave në parlament, amandamentimeve të shumëta, deputeti i AAK’së, Pal Lekaj ka propozuar që seanca për murin në veri, të shtyhet për të mërkurën si arsye që deputetët tanimë janë të lodhur.

Ndërsa, deputeti i PDK’së Xhavit Haliti, ka propozuar që të mbahet seanca, pasiqë kuvendi sëshpejti do të shkoj në pushim dhe do të jetë e pamundur të diskutohet për murin në veri./gazetametro.net

Rekomandime
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë