Loading…

Sekretari i ri i LVV’së, në bankë mbanë miliona

  • 23/10/2022 | 20:52

Sekretari i ri i LVV’së, në bankë mbanë miliona

Sekretari organizativ i sapo zgjedhur në Lëvizjen Vetëvendosje, Alim Rama, po del të jetë një milionerë i ‘vërtetë’, shkruan Gazeta Metro.


Në deklarimin periodik të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsion, vetëm para kesh të mbajtura në institucione financiare Rama ka deklaruar mbi 1 milion euro.

Gjithashtu ai ka deklaruar patundshmëri si shtëpi dhe banesa në vlerë mbi 400 mijë euro.

Banesat e blera figurojnë të jenë blerë viteve të fundit.

Gjithashtu milioneri i LVV’së ka në pronësi një veturë, vlerë e secilës është deklaruar 48 mijë euro.

Duhet theksuar se Rama që disa vite është përfaqësues në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Deklarimin e pasurisë për sekretarin Rama e gjeni këtu./gaztametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë