Loading…

Sekretari për Bujqësi i Iowa-s, Bill Northey viziton Kosovën

  • 19/06/2017 | 11:56

Sekretari për Bujqësi i Iowa-s, Bill Northey viziton Kosovën

Sekretari për Bujqësi i shtetit të Iowa-s, Bill Northey do të vizitojë Kosovën nga data 26 qershor deri më 2 korrik.


Ai do të pritet nga Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi dhe po ashtu do të ketë një agjendë të ngjeshur në Kosovë me takime dhe vizita në institucione të ndryshme dhe agro-biznese.

Krasniqi dhe Northey janë takuar disa herë në këto vitet e fundit. Kosova dhe Iowa kanë partneritet të veçantë në bujqësi, por edhe në fusha të tjera, si edukim dhe fushën e sigurisë.

Sekretari Northey do të shoqërohet në këtë vizitë edhe nga personalitete të ndryshme nga ky shtet, si udhëheqës kolegjesh, instituteve të ndryshme dhe përfaqësues nga institucione të ndryshme nga ky shtet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë