Loading…

Sekuestrohet 500 kg kanabis në Vlorë (Foto)

  • 11/01/2017 | 17:35

Sekuestrohet 500 kg kanabis në Vlorë (Foto)

Pas sekuestrimit të skafit me 1.9 ton lëndë narkotike kanabis sativa rreth 11 kilometra pranë brindisit, janë sekuestruar edhe rreth 500 kilogramë kanabis pranë vendit të quajtur “Plazhi i Dafinës”, pranë Karaburunit.

Droga ishte e ndarë në 17 pako dhe u gjet pranë vendit të quajtur “Plazhi i Dafinës”, rreth orës 13:30, gjatë kontrollit të ushtruar pas Karaburunit nga Delta Forcë, njofton policia. Raportohet se droga kishte si destinacion Italinë.

15996183_10157928861295214_331476675_n1484151848

 

Lënda narkotike është transportuar për në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë me mjetin lundrues të Delta Forcë, ku dhe do kryhet peshimi i saj.

Ky aksion vjen në vijim të operacionit të përbashkët të zhvilluar me Policinë Italiane ku u sekuestrua një skaf me rreth 1.9 ton lëndë narkotike kanabis si dhe u arrestuan dy skafistë në bord, njofton policia.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë