Loading…

Sela nuk dëshiron ta takojë Zaevin, anulon takimin me të

  • 20/02/2019 | 14:00

Sela nuk dëshiron ta takojë Zaevin, anulon takimin me të

Ka dështuar takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela  pasi ky e ka anuluar takimin, transmeton Gazeta Metro.


Sias mediave në Maqedoni Sela e ka refuzuar ftesën e Kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për takim në lidhje me kandidatin e përbashkët për president.

Nga Aleanca për Shqiptarët kanë theksuar se takimi është anuluar për shkak të heqjes së kompetencave  të kryetarit të Komunës së Gostivarit Arben Taravari dhe për këtë arsye nuk kanë për çka të ulen në bisedime.

Që takimi është anuluar e kanë konfirmuar edhe nga LSDM, të cilët kanë theksuar se Sela fillimisht e ka pranuar ftesën dhe pastaj ka ndryshuar mendje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë