Loading…

Selimi i AAK’së i reagon ministres: Argumenti për refuzimin e gazit s’ka sens politik e as ekonomik

  • 09/10/2021 | 13:58

Selimi i AAK’së i reagon ministres: Argumenti për refuzimin e gazit s’ka sens politik e as ekonomik

Anëtari i AAK-së, Selim Selimi ka kritikuar ministren Rizvanolli për arsyetimin që ka dhënë për refuzimin e projektit të gazit.

Selimi ka shkruar se argumenti që qeveria kanë dhënë për refuzimin e gazit nuk ka sens politik e as ekonomik.

“Argumenti për refuzimin e gasit nuk ka sens pol. e as eko. Ministrja dështon edhe në arsyetimin e kostos. E llogaritë çmimin e lartë vetëm me Kosovën A & B. 40€/MË nuk është e saktë + harron benefitet gjeopolitike dhe ato të diversifikimit të energjisë”, ka shkruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë