Loading…

Selimi: LDK’ja mashtroi qytetarët dhe na mashtroi neve si partner të koaliconit

  • 03/06/2020 | 12:25

Selimi: LDK’ja mashtroi qytetarët dhe na mashtroi neve si partner të koaliconit

Rexhep Selimi nga Vetëvednosja ka marrë pjesë në seancën e Kuvendit të Kosovës për votimin e Avdullah Hotit si kryeministër i Republikës së Kosovës, shkruan Gazeta Metro,


Rexhepi e ka quajtur këtë seancë si vazhdimësi e grabitjes së fitore së qyetarëve, dhe vullnetit të tyre.

“Me këtë seancë po grabitet fitorja e qytetarëve. Sot janë mbedhur disa parti humbëse për të sfiduar vullnetin e qytetarëve.”, tha Selimi në Kuvend.

Ai tha se kjo qeveri do të jetë qeveri  e mashtrimit.

“Kjo qeveri do do të jetë qeveri e mashtrimit, fillimisht mashtuan me votën e popullit, dhe së dyti na mashtruar neve si partneri juaj”, shtoi ai në foltore.

Ndërsa Rexhep Selimi tha se kjo qeveri do të jetë edhe ilegale dhe ilegjitime, dhe e cila ka shkelur kushtetutën, duke tentuar të marrë qeverinë si humbëse e zgjedhjeve../gazetametro.net

jeve.

 

 

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë