Loading…

Selimi: Thaçi e Vucic janë në një ‘paketë’, duhet t’i ndalim projektet e tyre të përbashkëta

  • 26/08/2018 | 22:46

Selimi: Thaçi e Vucic janë në një ‘paketë’, duhet t’i ndalim projektet e tyre të përbashkëta

Rexhep Selimi ka shprehur rëndësinë që të ndalen veprimet e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb Aleksandar Vuçiq, pasi sipas deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, dy liderët përbëjnë rrezik për Kosovën.


Në një deklarim, Selimi ka thënë se Thaçi dhe Vuiçiq janë të rrezikshëm edhe për partnerët ndërkombëtar të Kosovës.

“Kur bëhet fjalë për ta ndalur Thaçin e Vuçiqin, duhet që t’i trajtojmë në ‘paketë’ dhe t’i ndalim bashkë me projektet e tyre të përbashkëta. Ky binom është i rrezikshëm për Kosovën, për shqiptarët dhe për partnerët tanë strategjik; SHBA-të dhe BE-në”, ka thënë Selimi për Insajderin.

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje nuk ka theksuar ndonjë plan konkret për ndaljen e Thaçit dhe Vuçiqit, por është shprehur se këtë “e di më së miri populli”.

“Lëvizja Vetëvendosje është gjithmonë me popullin”, është shprehur Selimi.

Thaçi dhe Vuçiq janë takuar të shtunën në një panel diskutimi të organizuar në Austri, ku ishin të pranishëm edhe liderë të tjerë rajonal dhe evropianë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë