Loading…

Serbët demolojnë xhaminë në Novobërd (Foto)

  • 15/04/2017 | 19:14

Serbët demolojnë xhaminë në Novobërd (Foto)

Sot pasdite ka ndodhur një incident në fshatin Llabjan të komunës së Novobërdes, ku është dëmtuar një xhami një shkollë dhe tri shtëpi.


Zëdhënësi i Policisë së Gjilanit, Ismet Hashani ka thënë për  Klan Kosovën”se bëhet fjalë për një person të nacionalitetit serb, shtetas i Kosovës”.

“Policia ka pranuar një informatë për dëmtim të xhamisë, shtëpi private dhe të shkollës fillore në fshatin Llabjan të Novobërdës. Një person i dyshuar shtetas serb banorë i Llabjanit i moshës madhore është arrestuar nga policia qe dyshohet se ka kryer këtë sulm. I njëjti po intervistohet nga policia”, ka thënë Hashani.

afafafaf

fserfefwe

faefsefge

faefafa

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë