Loading…

Serbët do të pajtohen që muri të rrëzohet

  • 03/02/2017 | 20:31

Serbët do të pajtohen që muri të rrëzohet

Deputeti i LDK’së, Sadri Ferati, ka thënë se gjatë ditëve të fundit ka pasur shumë deklarata spekulative, veçanërisht nga ana e liderëve serbë.


Ai ka shtuar se qytetarët serb lëvizin lirshëm dhe se askush nuk i pengon dhe as nuk i sulmon ata.

“Unë mendoj se serbët do të pajtohen se muri do të largohet”, ka thënë ai, transmeton Telegrafi. “Kjo gjë është dashtë të zgjidhet në kuadër të ligjeve dhe Kushtetutës së Kosovës dhe në nivel të zyrtarëve të zakonshëm. Jemi të vetëdijshëm që provokimet nuk do të përfundojnë këtu. Nuk i duartrokitet Kosovës në Beograd në arritjet e saja. Duhet të mësohemi që në ato provokime të përgjigjemi me kapacitete të nevojshme”, ka deklaruar Ferati.

auto_auto_sadri-ferati-414767407471481927779

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë