Loading…

Serbët duan të anëtarësohen në BE

  • 28/08/2018 | 19:13

Serbët duan të anëtarësohen në BE

Është shtuar numri i serbëve të cilët dëshirojnë që Serbia të hyjë në BE.


Kjo sipas një sondazhi periodik të kryer nga departamenti i ministres për integrim evropian i Serbisë, Jadranka Joksimovic, transmeton gazetametro.net

Sipas sondazhit, rreth 55% e serbëve duan që Serbia të bëhet pjesë e BE’së, përderisa 21% të tyre janë kundër.

Kjo shënon një rritje për tre përqind. Joksimovic tha se është e kënaqur me këtë rritje prej 3% dhe se dy vitet e fundit përqindja varironte prej 42 deri në 47%.

Ajo shtoi me anëtarësimin në BE qytetarët shohin një të ardhme më të mirë për të rinjtë, mundësi më të mëdha për vende pune dhe qarkullim nëpër BE. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë