Loading…

Serbët festojnë ardhjen e trenit nga Beogradi (Video)

  • 14/01/2017 | 08:40

Serbët festojnë ardhjen e trenit nga Beogradi (Video)

Përderisa shqiptarët janë shqetësuar për paralajmërimin e ardhjes së treni nga Serbia për në veri të Mitrovicës, serbët këtë po e shohin si sukses, duke festuar edhe me fishekzjarre.

Në një video që po qarkullon në rrjete sociale shihet festa e serbëve për ardhjen e trenit.

Ndërkohë, qeveria e Kosovës përveç ankesave në BE, nuk ka bërë akoma asgjë për ndaljen e trenit, që e kanë quajtur ilegal.

Treni me mbishkrime provokuese për shtetësinë e Kosovës është paralajmëruar të futet sot në Kosovë./gazetametro.net

 

Shihni festën në videon e mëposhtme:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë