Loading…

Serbët nesër në protestë

  • 14/01/2017 | 23:02

Serbët nesër në protestë

Serbët do të mblidhen nesër nga ora 12:00, tek monumenti i Llazarit në veri të Mitrovicës, për të protestuar kundër “përpjekjes për të shtypjen dhe frikësimin e serbëve”, njoftojnë mediat serbe.


Kjo protestë është thirre pasi është ndalur nga autoritetet e Kosovës, hyrja në Kosovë e trenit ilegal që ishte nisur nga Beogradi.

Treni në orën 20:45 është kthyer për në Beograd. Ndërkaq, pak më parë janë kthyer edhe forcat special ROSU.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë