Loading…

Serbët vendosin tenda para komunës së Zubin Potokut

  • 30/05/2023 | 09:07

Serbët vendosin tenda para komunës së Zubin Potokut

Dhjetëra serbë që tashmë janë mbledhur para komunës së Zubin Potokut, kanë ngritur disa tenda në mes të rrugës.


Përveç kësaj ata në shtyllat elektrike që ndodhen para komunës kanë vendosur edhe flamuj serbë.

Krejt kjo po ndodh para syve të trupave të KFOR-it të cilët që nga mëngjesi kanë barrikaduar objektin e komunës.

Aty ndodhet edhe Policia e Kosovës.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë