Loading…

Serbia falenderon Spanjën që s’e njeh Kosovën

  • 05/04/2017 | 23:14

Serbia falenderon Spanjën që s’e njeh Kosovën

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar sot se Serbia e falënderon Spanjën që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.


Siç njoftojnë medie të Beogradit, Daçiq ka thënë kështu në një solemnitet me rastin e shënimi të 100 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Serbi – Spanjë ku ka marrë pjesë ambasadori spanjoll Miguel Fuertes Suares, transmeton Koha.net.

Shefi i diplomacisë serbe e pretendenti për kryeministër ka shtuar se Beogradi përkrah integritetin territorial të Spanjës dhe refuzon çdo kontakt me separatistë të këtij, ndërsa ka theksuar se përpeqit për “zgjidhje afatgjatë e të drejtë përmes dialogut për Kosovën”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë