Loading…

Serbia falenderon Sudanin që s’e njeh Kosovën

  • 21/03/2017 | 23:52

Serbia falenderon Sudanin që s’e njeh Kosovën

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq sot ka biseduar me ambasadoren e re të Sudanit në Beograd, me seli në Sofje, Ilham Ahmed.


Gjatë takimit, siç njoftojnë medie nga Beogradi, Daçiq ka falënderuar diplomaten sudaneze për qëndrimin e vendit të saj ndaj Kosovës, transmeton Koha.net.

Sudani, vend arab, nuk e ka njohur ende pavarësinë e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë