Loading…

Serbia i dërgon notë proteste Francës

  • 27/04/2017 | 14:42

Serbia i dërgon notë proteste Francës

Qeveria e Serbisë mbajti një takim të jashtëzakonshëm sot të thirrur nga kryeministri serb, Aleksandar Vucic me rastin e vendimit të gjykatës në Francë për lirimin e Ramush Haradinajt.


Qeveria e Serbisë konsideron se vendimi është i turpshëm, skandaloz, absolutisht i paligjshëm dhe i padrejtë dhe mbi të gjitha është vendim politik ka thënë Aleksndar Vucic në konferencë pas takimit të jashtëzakonshëm, përcjellë gazetametro.net.

Vucic ka thënë se i dërgon notë proteste Francës në lidhje me vendimin e saj për Ramush Haradinajn, kështu duke thirrur ambasadorin serb që është në Francë për konsultim në Beograd. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë