Loading…

Serbia kurrë s’ka qenë më prezente se tash në Kosovë

  • 27/01/2017 | 20:42

Serbia kurrë s’ka qenë më prezente se tash në Kosovë

Kryetari i partisë Nimsa për Kosovën, Fatmir Limaj, tha se qeveria në Prishtinë e ka dezintegruar shtetin.


“Serbia kurrë s’ka qenë më prezente se që është tash – jo me ushtri, por me ndikim të saj”, tha Limaj, duke nënvizuar se dialogu me Serbinë e ka dëmtuar jashtëzakonisht shumë shtetin.

Ne emisionin politik “Debat” me Ridvan Berishën, që transmetohet sonte, nga ora 21:00, Limaj tha se vendi sa më parë duhet të shkojë në zgjedhje të parakohëshme, në mënyrë që të ndalet ndikimi i Serbisë në Kosovë dhe që vendit t’i krijohet një shansë shprese.

Lideri i NISMA-s komentoi edhe idete për ndryshim të kufijve, sikurse që riktheu në vëmendje edhe arsyet e përplasjeve të mëdha politike midis opozitës dhe mazhorancës.

Limaj tha se opozita nuk ka asnjë përgjegjësi për gjendjen e tanishme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë