Loading…

Serbia nuk është optimiste se Haradinaj do të ekstradohet

  • 14/01/2017 | 09:49

Serbia nuk është optimiste se Haradinaj do të ekstradohet

Serbia nuk ka shumë arsye për të qenë optimiste se Franca ekstradojë Ramush Haradinaj në vendin tonë.


Ministri e Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacioneve Rasim Lajiq, tha sot se Serbia nuk ka shumë arsye për të qenë optimiste se Franca do ta ekstradojë Ramush Haradinajn në vendin tonë, shkruan gazetametro.net.

“Unë jam i frikësuar, duke pasur parasysh eksperienca e kaluara dhe praktikat që kam provuar në situata të ngjashme që nuk japin shumë arsye për të qenë optimist dhe se vendimi i gjykatës franceze do të jetë pozitiv,” tha Ljajiç./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë