Loading…

Serbia nuk po e lejon Thaçin të shkoj në Preshevë

  • 17/03/2017 | 11:18

Serbia nuk po e lejon Thaçin të shkoj në Preshevë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi përderisa është duke mbajtur një ligjëratë me studentë ka thënë se ai nuk lejohet nga Serbia që të shkojë në Preshevë.


“Unë nuk lejohem nga Serbia të shkoj në Preshevë”, ka thënë Thaçi, kur është pyetur pse ai nuk shkon në Luginë, sikurse ka vepruar Bujar Nishani, Presidenti i Shqipërisë transmeton Klan Kosova.

“Pjesa e Luginës janë më të diskriminuarit, por nuk besoj se kjo do të ndodhë edhe më tutje”, ka shtuar tutje Thaçi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë