Loading…

Serbia po i shërben Rusisë

  • 30/03/2017 | 15:25

Serbia po i shërben Rusisë

“Jemi dëshmitarë të një euforie të vërtetë dhe të kthimit të plotë të politikës serbe në shërbim të interesave ruse” i ka thënë “Danasit” të Beogradit Danica Drashkovic, bashkëshortja e liderit të SPO-së (Lëvizjes Serbe të Përtërirjes), Vuk Drashkovic’it.


Këtë deklaratë ajo e ka dhënë pasi është pyetur nëse Serbia do të ndjekë shembullin e Shqipërisë për hapjen e dosjeve – arkivave të shërbimit famëkeq të Sigurimit të Shtetit nga periudha e Enver Hoxhës.

Drashkoviq ka thënë se kjo nuk do të ndodhë derisa të jetë aq i fuqishëm ndikimi i Rusisë në politikën serbe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë