Loading…

Sergi Roberto rinovon kontratën me Barcelonën javën e ardhshme

  • 17/09/2021 | 22:10

Sergi Roberto rinovon kontratën me Barcelonën javën e ardhshme

Sergi Roberto planifikon të nënshkruajë kontratën e tij të re me Barcelonën javën e ardhshme, raporton gazeta spanjolle Marca.


Marrëveshja ishte mbyllur tashmë para disa ditësh.

Në fakt, ishte vetë Laporta që e njoftoi atë në ditën e prezantimit të Luuk de Jong duke thënë se marrëveshja ishte e plotë dhe se mungonte vetëm hartimi i kontratave dhe nënshkrimi.

Agjenti i lojtarit, José María Orobitg, ka negociuar për zgjatjen e kontratës për ca kohë. Praktikisht që kur Laporta u bë president, ai ka mbajtur kontakte për të zgjidhur situatën e futbollistit. Në fillim ata folën me të për mundësinë e një viti tjetër që më vonë do të bëheshin dy sezone.

Problemi më i madh që ata hasën ishte me uljen e pagës që ishte e nënkuptuar në këtë rinovim.

Sergi Roberto u fishkëllye në ndeshjen e fundit në ‘Camp Nou’ dhe një nga arsyet mund të jetë se ai nuk e kishte ulur pagën e tij, siç kishin bërë pjesa tjetër e kapitenëve.

Ky do të jetë rinovimi i parë pas mbylljes së tregut, gjersa klubi katalantas po punon që rinovimet e kontratave ti arrij së shpejti edhe me Ansu Fati, Dembélé, Pedri dhe Araujo.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë