Loading…

Serialit tuaj të preferuar tashmë ju bashkua dhe një libër të ri: Ja gjithçka që duhet të dini

  • 11/11/2021 | 19:04

Serialit tuaj të preferuar tashmë ju bashkua dhe një libër të ri: Ja gjithçka që duhet të dini

Në Krishtlindjet 2020, abonentët e Netflix u njohën me Bridgerton, një serial i lezetshëm i bazuar në romanet më të shitura të Julia Quinn.


Dhe fansat e serialit po marrin një dhuratë tjetër këtë sezon festash: Një libër i ri i Bridgerton. P

Zgjuarsia dhe mençuria e Bridgerton: Udhëzuesi zyrtar i Lady Whistledown (Wisdom of Bridgerton: Lady Whistledown’s Official Guide) është këtu.

Në librin e ri, Quinn përditëson lexuesit për të tetë vëllezërit e motrat Bridgerton, plus personazhe të tjerë kyç si nëna e tyre, Duke Simon dhe Lady Danbury.

“Ishte një gëzim absolut të rishikoja librat dhe personazhet e The Wit and Wisdom of Bridgerton. Kishte kaq shumë momente të vogla që i kisha harruar,” tha Quinn , duke shtuar se “u konceptua me lexuesit e Bridgerton në mendje, por mendoj se fansat e Netflix që nuk i kanë lexuar librat do ta shijojnë gjithashtu. Ai siguron një kuptim më të thellë të personazheve të sjellë në jetë me kaq mjeshtëri.”

Quinn ka qenë në punë si konsulente krijuese në serialin Bridgerton Netflix, i cili do të vazhdojë të paktën deri në sezonin e katërt.

“Nuk më lejohet të jap asgjë për sezonin e dytë, por do të them se jam konsulente për serialin”,- zbuloi ajo.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë