Loading…

‘Seriozisht? Mos je nën presion?’: Eurodeputeti irlandez i kapet keq Kurtit për NATO’n

  • 10/06/2021 | 23:35

‘Seriozisht? Mos je nën presion?’: Eurodeputeti irlandez i kapet keq Kurtit për NATO’n

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë një reagim jo fort të zakonshëm nga një europarlamentar.


Është politikani irlandez, Mick Wallace, pjesë e Parlamentit Evropian që nga 2019-a ai që i ka reaguar Kurtit në një postim ku ky fliste për Samitin e Sotëm në Tiranë, teksa nënvizonte se lloji i sigurisë së NATO-së është një ndër shtyllat kryesore të BE-së.

“Unë arrita në përfundimin se 3 shtyllat e tempullit të BE-së janë lloji antifashist i paqes, një lloj mirëqenie shteti dhe lloji i sigurisë së NATO-s”, shkroi Kurti.

Por përgjigja i erdhi atij menjëherë nga Ëallace. Ky i fundit e pyeti Kurtin se a e ka seriozisht kur thotë se NATO ka të bëj me paqen.

Madje e pyeti atë se a është nën presion dhe a po i tradhton parimet e veta.

“Seriozisht Albin Kurti po përpiqesh të na thuash që NATO ka të bëjë me Paqen? – Kjo nuk i qëndron asnjë mendimi racional. A jeni nën presion? A është e mundur që po tradhtoni parimet?”, ka shkruar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë