Loading…

Serish sulmohen veturat e mediave në veri, veturës së ATV’së i shpërthehen gomat

  • 30/05/2023 | 09:44

Serish sulmohen veturat e mediave në veri, veturës së ATV’së i shpërthehen gomat

Në komunën e Zveçanit, serbët i kanë sulmuar serish mediat kësaj radhët cak i tyre ka qenë vetura e mediumit ATV, të cilës i kanë demoluar gomat kështu ka bërë të ditur gazetarja Dorentina Thaçi e cila është duke raportuar nga Zveçani.


Veturat e ekipit të mediumit televiziv të KOHËS dhe T7 janë demoluar gjatë natës në Zveçan, sipas informacioneve të publikuara nga mediumi.

Në fotografi dhe video të publikuara, shihen xhamat e thyer, gomat e shpërthyera, simbole nacionaliste të shënuara në veturë, si dhe pasqyrat që mungonin.

Mediumi T7 gjithashtu u gjet në të njëjtën gjendje, me simbole nacionaliste serbe të vendosura mbi të, xhama të thyer dhe goma të shpërthyera.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë